Vsetínský minipivovar Valášek

ONLINE
Czech English German Russian Spanish

Historie Minipivovaru Valášek

- Základní kámen pivovaru byl uložen v roce 2001. Rodinný minipivovar byl vybudován s odkazem na tradici vaření dobrého piva zde na Valašsku. Ať již to bylo pivo vařené doma nebo od roku 1663 v místním pivovaru ve Vsetíně na ulici 4.května, který jak pamětníci se slzou v oku vzpomínají produkoval velmi dobré pivo.Tento pivovar byl byl uzavřen tak jako spousty jiných jemu podobných pivovarů z ekonomických důvodů kde velkou roli sehrálo silné konkurenční prostředí velkých pivovarů. Náš nový minipivovar Valášek nebyl koncipován tak, aby těmto gigantům konkuroval co do objemu výroby, ale vynikající kvalitou svého piva!

- V místech kde nyní stojí náš minipivovar jak pamětníci vzpomínají stálo pohostinství již od roku 1920. Pohostinství bylo oblíbené mezi Vsetínskými obyvateli přesto roku 1982 byl pak tento celý objekt pohostinství tehdejší vládnoucí garniturou uzavřen a po zchátrání stržen. Pozemek pak dlouhou dobu nebyl nikým udržován a zarůstal travou.

- Název "Valášek" byl pak vybrán při občanském průzkumu, kdy byl vybrán mezi spousty jiných návrhů jako nejlepší a nejvýstižnější název. Tvůrce tohoto návrhu byl pak náležitě slavnostně odměněn bečkou piva.

- Provoz pivovaru byl slavnostně zahájen před vánocemi v roce 2002, zahájení bylo spojeno i se slavnostním ochutnáváním prvního piva.

- V lednu 2003 bylo starostou města Vsetína Jiřím Čunkem uděleno "právo várečné". Při této příležitosti byl pak slavnostně převezen koňským povozem symbolicky poslední sud piva z prostoru starého pivovaru na jehož tradice se tímto chce navázat. Symbolický soudek byl pak na pamětnou tohoto dne umístěn u vchodu do pivovaru.


Pivní speciály, výborná kuchyně, penzion, akce, svatby, oslavy
Rodinný minipivovar Valášek, Dolní Jasénka 190, Vsetín 755 01